در این مقاله می خوانیم

اطلاعیه ایرنیک : قابلیت جدید مخفی کردن اطلاعات مالک دامنه ir. در بخش Whois

نوشته شده در 07 تیر 1401

وب سایت ایرنیک مرکز ثبت دامنه های ir. و ایران. ، طی اطلاعیه ای اعلام کرد از تاریخ 8 فروردین ماه 1401، اطلاعات شخصی صاحب امتیاز دامنه ir. در بخش Whois یا "کیست" این سایت نمایش داده نخواهد شد. ایرنیک با این برورسانی، احتمال سوء استفاده از اطلاعات شخصی افراد را کاهش داده و در جهت حفظ حریم خصوصی ثبت‌کنندگان نام دامنه سایت و همگام با تغییرات جهانی گام برداشته است.

 Whois دامنه ir.

یادآور می شویم تا قبل از این تغییر، کلیه اطلاعات مالک دامنه اعم از نشانی، شماره همراه یا شماره تلفن و ... در بخش Whois بطور عمومی نمایش داده می شد.

البته این نکته را هم باید اضافه کنیم که مخفی نمودن اطلاعات شخصی در Whois دامنه های بین المللی مانند com. از مدت ها قبل وجود داشته و موضوع تازه ای نیست اما خوب به هرحال این قدم مثبت ایرنیک در جهت حفاظت از اطلاعات کاربران را می توان به فال نیک گرفت.

اطلاعات Whois در ایرنیک
سابقا اطلاعات Whois در ایرنیک به این شکل نمایش داده می شد.

ایرنیک در اطلاعیه خود اعلام کرده است که صاحبان دامنه ir. می توانند برای مشاهده سیاست های جدید بخش Whois به بخش مقررات و قراردادها در سایت ایرنیک مراجعه کنند.

بنابراین با توضیحات داده شده، تنها اطلاعات زیر در صفحه کیست Whois دامنه های ir. برای عموم قابل مشاهده خواهد بود :

    ۱. نام کامل و نشانی پست الکترونیک دارنده امتیاز دامنه.
    ۲. نام کامل و نشانی پست الکترونیک رابط اداری دامنه.
    ۳. نام کامل و نشانی پست الکترونیک رابط فنی دامنه.
    ۴. نام یا نام وبگاه کارگزار ثبت‌کننده (DNS) در صورت تمایل.

بنا به گفته ایرنیک :

چنانچه تغییری در سیاست Whois واحد ثبت دامنه رخ دهد و مقرر شود مشخصاتی غیر از آنچه در بالا ذکر شد در معرض عموم قرار داده شود که مورد قبول دارنده امتیاز دامنه نباشد، وی حق دارد نسبت به لغو امتیاز دامنه خود اقدام کند و به نسبت زمان استفاده نشده از دوره امتیاز دامنه هزینه ثبت وی مسترد خواهد شد.

سایر اطلاعات در اختیار مرکز ثبت دامنه ایرنیک قرار دارد اما در این صفحه نمایش داده نمی‌شود، همچنین بنا به درخواست قانونی مراجع ذی صلاح در اختیار آنها قرار داده خواهد شد.

مشهدهاست، کارگزار رسمی nic.ir

می توانید دامنه ir. مورد نظر خود را بصورت آنی و در کمترین زمان ممکن در مشهدهاست ثبت کنید.

کلیه دامنه ها با مالکیت 100% به نام کاربر به ثبت خواهند رسید و پنل حرفه ای با کاربری آسان برای مدیریت دامنه در اختیار شما قرار می گیرد. مشهدهاست امکان دریافت پاسخ Whois دامنه را در اختیار شما گذاشته است، میتوانید از طریق لینک زیر برای جستجوی دامنه ir و com و سایر دامنه ها استفاده کنید.

مشهدهاست لوگو
mashhadhost logo

تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

38185 مرکز تماس مشهدهاست

تمامی حقوق و طرح قالب متعلق به مشهدهاست است. SiteMap

آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری