کولوکیشن (Colocation)

پشتیبانی ویژه مشهدهاست​

بدون نیاز به دانش مدیریت سرور و با خرید آپشن پشتیبانی فنی، کارشناسان متخصص مشهدهاست با حضور در دیتاسنتر، مشکل سرور شما را رفع می کنند.

ضمانت کیفیت​

ما به کیفیت سرویس دهی خود بر اساس پارامتر های اعلام شده باور داریم و سرویس های خود را از نظر کیفیت ضمانت می کنیم.

کولوکیشن تهران

هزینه تنظیم اولیه 1.400.000 تومان

25900000,000 تومان
25900000,000 تومان

کولوکیشن مشهد​

هزینه تنظیم اولیه 840.000 تومان

22400000,000تومان

یکی از خدماتی که در شرکت‌های هاستینگ و میزبانی وب و یا در مراکز داده ارائه می‌شود، کولوکیشن (Colocation) است که با نام اختصاصی کولو Colo هم نامیده می‌شود. با کولوکیشن سرور شما می‌توانید از خدمات شرکت میزبان شامل : تجهیزات و فضای دیتاسنتر، ترافیک، پهنای باند و امنیت لازم برای نگهداری از سرور خود استفاده کنید. شما می‌توانید با پرداخت یک هزینه ماهانه بابت اجاره کولوکیشن، از فضای دیتاسنتر شرکت میزبان استفاده کنید. مسئولیت نگهداری از سرور با شرایط خاصی بر عهده شرکت میزبان است. هم اکنون این خدمات توسط مشهدهاست در بهترین دیتاسنترهای ایران با بهترین کیفیت قابل ارائه است.

چه زمانی و به چه دلیل باید از Colocation استفاده کرد؟

کسب و کارها و شرکت‌هایی که فضا، زمان و تخصص کافی برای نگهداری و مدیریت سرور را ندارند، می‌توانند با اجاره فضای دیتاسنتر از خدمات کولو استفاده نمایند. از مهمترین دلایل استفاده از سرویس کولوکیشن، رعایت شرایط و استانداردهای نگهداری از سرور است.

هزینه کولوکیشن سرور چقدر است؟

تعرفه کولوکیشن بر اساس تعداد یونیت Unit استفاده شده، میزان ترافیک ماهانه و هزینه برق مصرفی محاسبه و تعیین می‌گردد. همچنین مشهدهاست با داشتن تجهیزات اختصاصی، قادر است پشتیبانی بسیارخوبی به مشتریان خود ارائه دهد.

کولوکیشن چیست؟

مزایای کولوکیشن

امکانات کامل
ژنراتور های پشتیبان
امنیت فیزیکی

امکانات شامل رک‌ها،

کابین‌ها و سینی‌های

مخصوص کابل می شوند

خنک کننده
کنترل رطوبت و آتش سوزی
صرفه جویی در هزینه‌ها

5 مزیت مهم استفاده از خدمات کولوکیشن مشهدهاست نسبت به دیتاسنترها

در کنار خدمات میزبانی سرور اختصاصی، مشهدهاست قادر است با اجاره فضای سرور (Colocation) جهت نگهداری فیزیکی آن، امکان کولوکیشن ایران در بهترین دیتاسنترها را برای کاربران خود فراهم نماید. در دیتاسنترها می‌توان با بهره‌گیری از فضای مجهز به امکانات پیشرفته امنیتی، تهویه هوا و کنترل رطوبت، فضاهای اختصاصی برای قرارگیری سرورها، سیستم‌های پیش‌گیری از آتش‌سوزی و … از قرار گرفتن سرورها در مکانی مناسب اطمینان حاصل کرد. افزون بر این، مراکز داده می‌توانند امنیت اطلاعاتی سرورها را تا حد بسیار زیادی تضمین کنند.

  1. قیمت به صرفه : با توجه به این که مشهدهاست به صورت فول رک از دیتاسنتر خرید می‌کند، خرید تک یونیت به صورت مستقیم از دیتاسنتر گران‌تر است و به صرفه نیست. بنابراین شما می‌تواند همان خدمات دیتاسنتر را از مشهدهاست با هزینه پایین‌تر دریافت نمایید.
  2. شرایط پرداخت ماهانه : بعضی از دیتاسنترها به دلیل محدودیت در ارائه فضا و یا عدم ارائه خدمات کولو به صورت تک یونیت، فقط شرایط پرداخت بلندمدت به صورت یکساله با مشتری قرارداد می‌بندند که می‌بایست هزینه سنگین‌تر با مبالغ بالاتری را پرداخت نمایید، در صورتی که مشهدهاست هم با قیمت پایین‌تر و هم با امکان پرداخت ماهانه، شرایط مناسبی را برای کاربران خود فراهم نموده تا از خدمات نگهداری سرور به شکل مطلوب تری استفاده نمایند.
  3. تنوع در انتخاب دیتاسنتر : شما وقتی مستقیما با یک دیتاسنتر برای استفاده از خدمات کولوکیشن قرارداد می‌بندید، مجبور هستید سرور یا سرورهای خود را فقط در همان دیتاسنتر قرار دهید، اما با توجه به اینکه مشهدهاست با دیتاسنترهای مختلفی قرارداد دارد، امکان انتخاب بین دیتاسنترهای متنوع را دارید و می‌توانید تصمیم بگیرید که هر کدام از سرورهای شما در کدام دیتاسنتر نگهداری شود.
  4. امکان ارائه آی پی IP نامحدود : در صورتی که قصد توسعه وب سایت، اپلیکیشن و یا پروژه خود را داشته باشید ممکن است نیاز به آی پی اضافه علاوه بر آی پی ای که شرکت میزبان به شما داده است پیدا کنید، دیتاسنترها در ارائه آی پی با محدودیت مواجه هستند اما در صورتی که خدمات کولوکیشن شرکت مشهدهاست را انتخاب کنید، با توجه به اینکه مشهدهاست پارتنر رسمی موسسه Ripe NCC می باشد، امکان ارائه آی پی بدون محدودیت را دارد و شما به هر تعداد که آی پی نیاز داشته باشید می‌توانید خریداری کنید و به سرور خود اضافه نمایید.
  5. پشتیبانی فنی و سخت افزاری : یکی از معایب کولوکیشن در دیتاسنترها آن است که اگر سرور شما در دیتاسنتر مشکل سخت افزاری و یا فنی پیدا کند (به عنوان مثال خرابی هارد یا فن سرور و یا عدم ارتباط با سرور)، خودتان شخصا می‌بایست به صورت حضوری به دیتاسنتر مراجعه کرده و نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید، چرا که دیتاسنتر نسبت به رفع مشکلات سرور شما هیچ مسئولیتی ندارد و هیچ اقدامی در این زمینه انجام نمی‌دهد و تتها اجاره فضایی که سرور شما اشغال کرده است را دریافت می‌کند، مشکل زمانی پیچیده‌تر خواهد شد که به عنوان مثال سرور شما در دیتاسنتر تهران کولو شده باشد، اما شما خودتان در شهر دیگری حضور دارید! در این‌صورت می‌بایست هزینه‌های رفت و آمد بین شهری و … را به هزینه‌هایی که بابت کولو سرور به دیتاسنتر می‌پردازید هم متحمل شوید! اما یکی از بزرگترین مزیت هایی که با دریافت خدمات کولوکیشن از مشهدهاست نصیب تان می‌شود، بدون نیاز به دانش فنی مدیریت سرور و با خرید آپشن پشتیبانی فنی، در صورت بروز مشکل و نقص در سرور شما، کارشناسان متخصص و فنی مشهدهاست به دیتاسنتر مراجعه می‌کنند و نسبت به رفع مشکل سرور شما اقدام خواهند کرد.

مزایای مشهدهاست

تنوع سرویس

متنوع ترین خدمات میزبانی وب

قیمت رقابتی

قیمت‌ رقابتی و خدمات باکیفیت

پشتیبانی فنی

تیم پاسخگویی سریع و کارآمد

قدمت بالا

با 20 سال تجربه در حوزه هاستینگ

رضایت مشتریان سرمایه ماست

متعهد هستیم و همواره در تلاشیم تا بهترین خدمات میزبانی وب را برای شما فراهم کنیم.

مشتری از سراسر ایران

30000+

سال تجربه

20+

تیکت های پاسخ داده شده

1095350+

سرور

557+

دامنه های ثبت شده

15585+